Junior School


Firoz Ahmed (Vice Principal)


Junior School
SL Name Designation
1 Salma Akter School Head
2 Rowzatul Zannat Chief Coordinator
3 Luthfun Nessa Class Teacher II-P
4 Dilara Afroz Coordinator & CT Nursery-M
5 Nafisa Yesmin Class Teacher KG-J
6 Ainul Maskura Coordinator & CT I-J
7 Amena Begum Computer Teacher Nursery,KG
8 Rahanuma Ferdowsi Class Teacher KG-M
9 Nawrin Abdullah Class Teacher II-S
10 Farah Deeba Coordinator & CT II-M
11 Jesmin Nahar Coordinator & CT KG-P
12 Sharmin Akter Assistant Teacher KG
13 Taina Karim Subject Teacher I-P
14 Ummey Kulsum Hira Class Teacher Nursery-P
15 Md. Idris Arabic Teacher (I-II)
16 Samia Rahman Class Teacher I-S
17 Tinku Barua Sports Teacher (Play-II)
18 Ishrat Un Nahar Class Teacher Nursery-J
19 Farhana Rahman Coordinator & CT Play-P
20 Asrafunnesa Class Teacher Play-M
21 Shamim Ara Begum Subject Teacher KG-P
22 Rumana Parveen Class Teacher KG-K
23 Rezuwana Shahid Class Teacher II-K
24 Farzana Begum Subject Teacher KG-S
25 Shamima Akter Subject Teacher Nursery
26 Shazia Begum Subject Teacher I-J
27 Naiyeema Ferdous Subject Teacher Nursery-P
28 Nazmun Nahar Shahidi Class Teacher KG-M
29 Shamsul Huda Arabic Teacher KG-II
30 Shah-E-Noor Shanta Class Teacher I-M
31 Ishrat Nur Subject Teacher I-II
32 Nurun Nesa Subject Teacher II-K
33 Ummay Salma Class Teacher Play-J
34 Farzana Alam Subject Teacher KG-K
35 Saima Nazim Class Teacher II-J
36 Sharmin Afroz Subject Teacher Class I-K
37 Jui Das Gupta Subject Teacher Nursery M
38 Sultana Razia Class Teacher Nursery-S
39 U.S.M Fahmida Begum Subject Teacher Nursery S
40 Ashna Batul Class Teacher KG-S
41 Mehrose Afsana Zaman Subject Teacher II-J
42 Arab Meah Art Teacher (I-II)
43 Nasrin Akter Subject Teacher I
44 Mahbuba Sultana Kuntola Subject Teacher I-J
45 Shahnaz Akter Subject Teacher I-S
46 Samia Jafar Chowdhury Subject Teacher I-S
47 Neelufar Yeasmin Tumpa Assistant Teacher I
48 Rizwana Begum Assistant Teacher II
49 Jannatul Mawa Subject Teacher II
50 Tanjina Quanyne Assistant Teacher KG
51 Lamia Iqbal Computer Teacher (I-II)
52 Tifny Kawsar Subject Teacher Play
53 Tasnia Fatema Subject Teacher II-M
54 Tanjina Parvez Subject Teacher I-M
55 Mahinuddin Abul Hasan Art Teacher Nursery-II
56 Parvin Akter Subject Teacher Play-M
57 Farzana Hoque Raha Subject Teacher Nursery-J
58 Khobaib Hossain Md. Aftab Arabic Teacher Play-KG
59 Yeasmin Akther Assistant Teacher
60 Tazreen Sadaf Assistant Teacher
61 Sadia Tasnim Computer Science Teacher
62 Iffat Jahan Art & Design Teacher
63 Mohammad Omoar Faruk Physical Education Teacher
64 Tanisha Amrin English Teacher
ECA
SL Name Designation
1 Mohammed Shakawat Hossain ECA Coordinator
Notice Archives

Admission Going on for the Session: 2022 - 2023


PIHACKS'21


Thanks letter from Director (Health), Chattogram division


Letter to Parents


Job Applications Form
Features Content

Notice Board

Prospectus

Reader

Calendar

Gallery

Facebook