Middle School


Mohammad Jashim Uddin (Vice Principal)


Department of English
SL Name Designation
1 Umme Salma Class Coordinator VII
2 Nusrath Iqbal English Teacher
3 Sarzil Mostafa Sayem English Teacher
4 Paulomi Chowdhury English Teacher
5 Abdullah Al Mamun Class Teacher VII-S
6 Md.Shahriar Islam English Teacher
7 Taskia Sharmin Class Teacher VI-J
8 Tahera Bashar Class teacher VI-K
9 Mohammed Mohsin Rony Class Teacher VI-S
10 Shraboni Khastagir Class Teacher V-M
11 Kemeli Mustafa Class Teacher VI-K
12 Kazi Farjana Shafiq Class Teacher III-P
13 Tanjina Islam Class Teacher IV-J
14 Momotaz Abedin Class Teacher III-M
15 Tahmina Goni Class Teacher III-S
16 Tasmin Sabil Class Teacher VI-M
17 Mustafa Nadia Khan English Teacher
18 Nazma Shahin English Teacher
19 Kaniz Fatema English Teacher
20 Sayma Mustary English Teacher
21 Sadia Seraj English Teacher
22 Aklima Akter English Teacher
23 Sumaiya Binte Ali English Teacher
24 Sarzil Mostafa Sayem English Teacher
25 Rimi Das English Teacher
26 Sadia Afreen English Teacher
Department of Bengali
SL Name Designation
1Zannatul Mawa ShantaBengali Teacher
2Ummey TasmiahClass Teacher VII-T
3Sowmitra KanungoClass Teacher VII-K
4Imtiaj AhmedBengali Teacher
5Matia ShafiqueClass Teacher V-J
6Taslima AraClass Teacher V-K
7Pramita BaruaClass Teacher IV-K
8Armina Bintey AhmedBenglali Teacher
9Jannatul FerdousBenglali Teacher
Department of Bangladesh Studies
SL Name Designation
1Any AkterBangladesh Studies Teacher
2Sabrian ShafiBangladesh Studies Teacher
Department of Mathematics
SL Name Designation
1 Salma Islam Class Coordinator VI
2 Priyanka Chowdhury Mathematics Teacher
3 Sharmin Akter Class Teacher III-J
4 Md. Redawanul Karim Mathematics Teacher
5 Umme Najnin Mathematics Teacher
6 Nargis Sultana Class Coordinator III
7 Musarrat Jabin Siddiqua Class Coordinator V
8 Sajeda Begum Class Coordinator IV
9 Sharmin Farjana Mathematics Teacher
10 Maimuna Khatun Class Teacher VII-M
11 Rasu Chakraborty Nishabd Mathematics Teacher
12 Jannatun Naeam Mili Mathematics Teacher
Department of Science
SL Name Designation
1 Punam Chowdhury Class Teacher VI-P
2 Israt Jahan Chy Science Teacher
3 Rubab Tarannum Islam Class Teacher V-S
4 Shahin Akter Class Teacher IV-P
5 Makkia Chowdhury Science Teacher
6 Junait Kader Science Teacher
7 Sameera Akther Science Teacher
Department of Computer Science
SL Name Designation
1 Nusrath Sultana Computer Science Teacher
2 Pria Chowdhury Computer Science Teacher
3 Nusrat Jahan Computer Science Teacher
4 Ali Imam Reza Computer Science Teacher
Department of Islamic Studies & Arabic
SL Name Designation
1 Md. Sakawat Hossain Chief Coordinator & Head of the Department
2 Md. Nurul Absar Arabic Teacher
3 Noor Mohammad Siful Islam Arabic Teacher
4 Sayed Ahmed Nasif Islamiyat and Arabic Teacher
5 Khobibur Rahaman Arabic Language Teacher
6 Foyzur Rahman Islamiyat Teacher
7 Sabikul Islam Islamiyat and Arabic Teacher
Department of Art & Crafts
SL Name Designation
1 Suberat Abedin Art & Craft Teacher
2 Esmat Jahan Hashmee Art & Craft Teacher
Department of Physical Education
SL Name Designation
1 Mohammed Gias Uddin Physical Education Teacher
2 Moitree Chakma Physical Education Teacher
ECA
SL Name Designation
1 Mohammed Shakawat Hossain ECA Coordinator
Notice Archives

Admission Going on for the Session: 2022 - 2023


PIHACKS'21


Thanks letter from Director (Health), Chattogram division


Letter to Parents


Job Applications Form
Features Content

Notice Board

Prospectus

Reader

Calendar

Gallery

Facebook